Maclear investeerdersupdate: hoogtepunten oktober 2026

04.11.2026

11 min

Bijgewerkt: 04.11.2026

Dit rapport geeft een overzicht van de prestaties van het Maclear-platform in oktober 2026, met de belangrijkste cijfers over investeerdersactiviteit, stortingen, projectfinanciering en terugbetalingen. Het bevat ook een maand-op-maand vergelijking met september 2026, die een duidelijker beeld geeft van recente trends op het platform.

Het belicht de investeringsstromen van de maand, de geografische spreiding van stortingen door investeerders en van gefinancierde projecten, en de sectoren die het grootste deel van de financiering ontvingen.

In oktober werd €12.91M geïnvesteerd in 17 projecten, terwijl de terugbetalingen aan investeerders €7.06M aan hoofdsom en rente bedroegen — een opvallend hoog uitbetalingsniveau dat het aanhoudende terugbetalingsmomentum van het platform versterkt. Terugbetalingen van hoofdsom werden verdeeld over 112 projecten en bereikten 12,601 investeerders, wat de liquiditeit van de investeerdersgemeenschap blijft ondersteunen.

Opgesteld door het Maclear-team.

Totaal trackrecord

Total track record on Maclear, October 2026
Totaal trackrecord op Maclear, oktober 2026

Een momentopname van de algehele prestaties van ons platform:

  • Totaal geïnvesteerde fondsen (alle tijden): €170,897,421
  • Totaal aantal investeerders (alle tijden): 61,347
  • Totaal gefinancierde projecten (alle tijden): 2,475

Sinds de start heeft het platform €170,897,421 geleid naar 2,475 gefinancierde projecten, ondersteund door 61,347 investeerders. Gemiddeld is dat ongeveer €69,000 opgehaald per project, ongeveer €2,785 geïnvesteerd per investeerder en ongeveer 25 investeerders per project.

Totaal aantal investeerders in oktober 2026

Total active investors on Maclear, October 2026
Totaal aantal actieve investeerders op Maclear, oktober 2026

Aantal investeerders in de maand: 5,022

In oktober waren 5,022 investeerders actief op het Maclear-platform, tegenover 3,794 in september. Dat is een stijging van 1,228 investeerders, of ongeveer 32% ten opzichte van de vorige maand. Deze sterke stijging bevestigt de versnellende groei van onze investeerdersgemeenschap.

Toplanden op basis van investeerdersinstroom

Top countries by investor inflow on Maclear, October 2026
Toplanden op basis van investeerdersinstroom op Maclear, oktober 2026

Top 5 landen:

  • Italië — 19.20%
  • Portugal — 14.17%
  • Spanje — 13.73%
  • Frankrijk — 9.90%
  • Duitsland — 7.60%

In oktober leidde Italië de investeerdersinstroom op Maclear, met 19.20% van het totaal. Portugal volgde met 14.17%, terwijl Spanje, Frankrijk en Duitsland respectievelijk 13.73%, 9.90% en 7.60% bijdroegen. Dit is een verschuiving ten opzichte van september, toen Portugal aan kop ging met 19.05%, gevolgd door Frankrijk (16.98%), Spanje (14.16%) en Italië (13.97%).

De resultaten van oktober tonen de versterkte positie van Italië en de aanhoudend sterke deelname vanuit Zuid-Europese markten, waarbij Italië, Portugal en Spanje samen goed waren voor 47.10% van de totale investeerdersinstroom. Ook Duitsland kwam in de top vijf, wat wijst op bredere belangstelling in belangrijke Europese markten.

Stortingen in oktober 2026

Deposits made on Maclear, October 2026
Stortingen gedaan op Maclear, oktober 2026

Totale stortingen over de maand: €8,845,659

In oktober stortten investeerders in totaal €8,845,659 op het Maclear-platform. Dit is €338,079, of ongeveer 3.7%, minder dan de €9,183,738 van september, wat wijst op een lichte afname van de kapitaalinstroom ten opzichte van de vorige maand, terwijl de algehele betrokkenheid van investeerders sterk bleef.

Toplanden op basis van stortingsbedrag

Top countries by deposits made on Maclear, October 2026
Toplanden op basis van stortingen gedaan op Maclear, oktober 2026

Top 5 landen:

  • Spanje — 21.88%
  • Frankrijk — 17.51%
  • Portugal — 11.82%
  • Nederland — 8.83%
  • Italië — 8.45%

In oktober bleef Spanje de belangrijkste bron van stortingen op Maclear, goed voor 21.88% van het totaal. Frankrijk volgde met 17.51%, terwijl Portugal, Nederland en Italië respectievelijk 11.82%, 8.83% en 8.45% bijdroegen. Dit toont een aanhoudend sterke deelname vanuit belangrijke Europese markten, waarbij Spanje en Frankrijk samen bijna 40% van de maandelijkse stortingen vertegenwoordigden.

Geïnvesteerd in projecten in oktober 2026

Invested in borrowing projects on Maclear, October 2026
Geïnvesteerd in leenprojecten op Maclear, oktober 2026

Totaal geïnvesteerd in projecten over de maand: €12,906,163

De investeringen in projecten bereikten in oktober €12.91M, ter ondersteuning van bedrijfsfinanciering via het platform.

Gefinancierde projecten in oktober 2026

Investments made on Maclear in October 2026 (table)
Investeringen gedaan op Maclear in oktober 2026 (tabel)
Investments made on Maclear in October 2026 (chart)
Investeringen gedaan op Maclear in oktober 2026 (grafiek)

Top 5 projecten op basis van gefinancierd bedrag:

  • ULTIMA FINANCE — €3,101,661 (24.03%)
  • WOW Innovation GmbH — €3,000,252 (23.25%)
  • L S FOOD II — €1,500,507 (11.63%)
  • Tanir Credit & Accounting Services Limited — €801,481 (6.21%)
  • BOTORN KLIMA OOD — €650,005 (5.04%)

In oktober werden 17 projecten met succes gefinancierd op het platform.

Het grootste deel van de financiering ging naar ULTIMA FINANCE, dat €3,101,661 ophaalde, ofwel 24.03% van het totaal, gevolgd door WOW Innovation GmbH met €3,000,252 (23.25%) en L S FOOD II met €1,500,507 (11.63%).

Topsectoren op basis van gefinancierd bedrag

Industries investors chose the most on Maclear in October 2026 (table)
Sectoren waarvoor investeerders in oktober 2026 het vaakst kozen op Maclear (tabel)
Industries investors chose the most on Maclear in October 2026 (chart)
Sectoren waarvoor investeerders in oktober 2026 het vaakst kozen op Maclear (grafiek)

Topsectoren:

  • Leninitiator — €4,553,777 (35.28%)
  • Diensten — €3,450,191 (26.73%)
  • Verpakking en distributie — €1,850,392 (14.34%)
  • Bouw/Diensten — €999,874 (7.75%)
  • Fabricage/Productie — €500,822 (3.88%)
  • Importeur — €500,774 (3.88%)

TOTAAL: €12,906,163

In oktober kwam het grootste deel van het gefinancierde bedrag uit de sector leninitiators, met €4,553,777 (35.28% van het totaal). Daarna volgden Diensten met €3,450,191 (26.73%) en Verpakking en distributie met €1,850,392 (14.34%). Samen waren deze drie sectoren goed voor meer dan 76% van alle fondsen die in de loop van de maand in projecten werden geïnvesteerd.

Toplanden op basis van gefinancierd bedrag

Top countries by funded amount on Maclear in October 2026 (table)
Toplanden op basis van gefinancierd bedrag op Maclear in oktober 2026 (tabel)
Top countries by funded amount on Maclear in October 2026 (chart)
Toplanden op basis van gefinancierd bedrag op Maclear in oktober 2026 (grafiek)

Top 5 landen:

  • Bulgarije — €6,352,906 (49.22%)
  • Duitsland — €3,000,252 (23.25%)
  • Kenia — €1,452,116 (11.25%)
  • Polen — €1,350,988 (10.47%)
  • Letland — €499,957 (3.87%)

In oktober stond Bulgarije bovenaan op basis van gefinancierd bedrag, met €6,352,906, of 49.22% van het totaal. Duitsland volgde met €3,000,252 (23.25%), terwijl Kenia, Polen en Letland respectievelijk €1,452,116 (11.25%), €1,350,988 (10.47%) en €499,957 (3.87%) bijdroegen. Samen waren de top vijf landen goed voor 98.06% van alle fondsen die deze maand in projecten werden geïnvesteerd.

Hoofdsom en rente terugbetaald in oktober 2026

Repayments made on Maclear, October 2026
Terugbetalingen op Maclear, oktober 2026

Totaal uitbetaald bedrag (hoofdsom + rente): €7,060,054

Investeerders die hoofdsom ontvingen: 12,601

Projecten die hoofdsom terugbetaalden: 112

In oktober werd in totaal €7,060,054 aan hoofdsom en rente uitbetaald aan investeerders op het Maclear-platform. Hoofdsomterugbetalingen werden ontvangen door 12,601 investeerders verspreid over 112 projecten, wat wijst op aanhoudende terugbetalingsactiviteit en kapitaal dat terugvloeit naar de investeerdersgemeenschap.

Vergeleken met september stegen de totale uitbetalingen met 4.8%, terwijl het aantal investeerders dat hoofdsom ontving met 8.4% toenam en het aantal terugbetalende projecten met 9.8%, wat duidt op bredere terugbetalingsactiviteit op het platform.

Lijst van projecten terugbetaald hoofdsom + rente

Deel 1

Projects that made payouts on Maclear in October 2026 (table 1)
Projecten die in oktober 2026 uitbetalingen deden op Maclear (tabel 1)

Deel 2

Projects that made payouts on Maclear in October 2026 (table 2)
Projecten die in oktober 2026 uitbetalingen deden op Maclear (tabel 2)

Deel 3

Projects that made payouts on Maclear in October 2026 (table 3)
Projecten die in oktober 2026 uitbetalingen deden op Maclear (tabel 3)

Deel 4

Projects that made payouts on Maclear in October 2026 (table 4)
Projecten die in oktober 2026 uitbetalingen deden op Maclear (tabel 4)

Deel 5

Projects that made payouts on Maclear in October 2026 (table 5)
Projecten die in oktober 2026 uitbetalingen deden op Maclear (tabel 5)

Deel 6

Projects that made payouts on Maclear in October 2026 (table 6)
Projecten die in oktober 2026 uitbetalingen deden op Maclear (tabel 6)

Deel 7

Projects that made payouts on Maclear in October 2026 (table 7)
Projecten die in oktober 2026 uitbetalingen deden op Maclear (tabel 7)

Deel 8

Projects that made payouts on Maclear in October 2026 (table 8)
Projecten die in oktober 2026 uitbetalingen deden op Maclear (tabel 8)

Top 3 projecten op basis van terugbetaald bedrag:

  • Live120 GmbH (PJ719) — €119,153.57
  • Live120 GmbH (PJ745) — €119,021.63
  • Live120 GmbH (PJ731) — €118,982.93

In oktober werden de grootste terugbetalingen geregistreerd bij drie projecten van Live120 GmbH. Samen waren deze projecten goed voor €357,158.13 aan terugbetalingen gedurende de maand.

Belangrijkste punten — oktober 2026

  1. Sterke projectfinancieringsactiviteit. In oktober investeerden investeerders €12,906,163 in 17 leningsprojecten, wat wijst op een aanhoudende vraag naar financieringsmogelijkheden op het platform.
  2. Een groeiende en betrokken investeerdersbasis. Het platform telde 5,022 actieve investeerders gedurende de maand, naast €8,845,659 aan totale stortingen, wat duidt op aanhoudende deelname en instroom van nieuw kapitaal.
  3. Stortingen geconcentreerd in Zuid- en West-Europa. Spanje bleef de belangrijkste bron van stortingen met een aandeel van 21.88%, gevolgd door Frankrijk en Portugal. Samen met Nederland en Italië vertegenwoordigden deze markten 68.49% van het stortingsvolume in oktober.
  4. Financiering verankerd in kernmarkten met internationale spreiding. Bulgarije was goed voor 49.22% van de totale projectfinanciering, gevolgd door Duitsland en Kenia. Bijdragen uit Polen en Letland zorgden voor verdere geografische spreiding van de financieringsactiviteit van de maand.
  5. Gestage terugbetalingen hielden de liquiditeit van investeerders op peil. Investeerders ontvingen in oktober €7,060,054 aan hoofdsom en rente. Terugbetalingen van de hoofdsom waren verdeeld over 112 projecten en bereikten 12,601 investeerders, wat de aanhoudende terugbetalingsactiviteit van het platform onderstreept.

Doe mee aan de Halloween Boost-campagne.

Vergelijk de statistieken met september 2026.

Bekijk de laatste update in AutoInvest.

Leer meer over strategieën voor de secundaire markt.

Blijf op de hoogte — volg Maclear op Telegram voor de laatste platformupdates.